Intímna hygiena

Jednou z častých príčin mykóz, zápalov pošvy a naručenia rovnováhy pošvovej mikroflóry býva nesprávna, väčšinou prehnaná hygiena. Nadmerné umývanie totiž narúša rovnováhu prirodzenej mikroflóry pohlavných orgánov. Čím dôslednejšie je vaše „čistenie“, tým môže byť pre vás škodlivejšie. Pri intímnej hygiene by sa mali vždy používať len špeciálne prípravky, ktoré sú na túto oblasť tela určené a hlavne čistotu nepreháňať.


V súčasnosti je na trhu dostupných mnoho rôznych prípravkov na intímnu hygienu. Predávajú sa bežne v drogériách, hypermarketoch i lekárňach. Obsahujú rôzne látky, ktoré pomáhajú upokojovať pokožku v okolí pohlavných orgánov, napríklad aloe vera, kamilky či výťažok z čajovníka. Niektoré majú kyslé pH, iné zase obsahujú napríklad kyselinu mliečnu na udržanie kyslého pH. Ako si teda zo širokej ponuky vybrať ten správny výrobok?

Saforelle - gél na intímnu hygienu

 

Jeho zloženie zjemňuje pokožku a je vhodný na každodenné použitie, keďže ani pri pravidelnom a dlhodobom používaní nemení prirodzenú mikroflóru v pošve. Na rozdiel od iných bežne dostupných intímnych mydiel má mierne zásadité pH a udržiava optimálne pH pokožky v oblasti vonkajších rodidiel, ktoré nie je kyslé, ako v pošve. Preventívne pôsobí proti premnoženiu kvasiniek a baktérií a pri dlhodobom použití znižuje výskyt mykóz.

Vďaka svojmu zloženiu je Saforelle vhodný aj na iné časti tela, na ktorých sa objaví podráždená či zapálená pokožka. Zmierňuje svrbenie a pálenie napríklad pri:

  • hemoroidoch
  • uštipnutí hmyzom
  • poranenej alebo popraskanej koži


Okrem toho ho môžu ženy aj muži používať ako prevenciu podráždenia:

  • pred a po pohlavnom styku
  • po holení a depilácii na rôznych miestach tela (intímne miesta, nohy, podpazušie, hruď...)
  • na cestách
  • pri menštruácii

Hygiena počas mykózy

Správna intímna hygiena môže pomôcť odstrániť nepríjemné príznaky mykózy a vhodne tak dopĺňa samotnú liečbu. Mnohé prípravky na intímnu hygienu sú však pri mykózach nevhodné, lebo ich pH podporuje množenie kvasiniek. I keď je pH v pošve zdravej ženy kyslé, pri mykózach sú vhodnejšie mierne zásadité prípravky. Kým správna intímna hygiena môže pri infekciách zmierniť svrbenie a pálenie, nesprávne výrobky ich môžu ešte zhoršiť.

Väčšina prípravkov na intímnu hygienu, ktoré dostať v drogériách či lekárňach, má kyslé pH. To je vhodné pre zdravú ženu, ktorá netrpí nerovnováhou vnútorného prostredia, no pri mykóze pôsobí kyslé pH prípravkov na umývanie ako rastový faktor kvasiniek.

Saforelle ako doplnok liečby mykózy

Saforelle je moderný prípravok na intímnu hygienu, ktorý vďaka svojmu zloženiu podporuje liečbu gynekologických zápalov. Má mierne zásadité pH blížiace sa k hodnote 8, ktoré bráni rastu baktérií a kvasiniek, a tým účinne podporuje antimykotickú liečbu. Saforelle preukázal účinok brániaci rastu baktérií a kvasiniek pri raste Candida albicans, ktorá spôsobuje až 80 % všetkých mykóz a baktérie Pseudomonas aeruginosa. Navyše je známe, že pH pokožky sa blíži k hodnote 8, takže Saforelle je predurčený aj na každodennú starostlivosť o vonkajšie rodidlá ženy, ale aj na telesnú hygienu. Pri pravidelnom používaní prispieva k zníženiu rizika mykózy.
Saforelle rýchlo a účinne odstraňuje nepríjemné pocity svrbenia a pálenia, pretože obsahuje Dynaphytols, patentovaný extrakt z lopúcha získaný špeciálnym procesom výroby. Ten má upokojujúce a protizápalové účinky a tiež bráni rastu baktérií a kvasiniek.
Saforelle neobsahuje konzervačné látky ani farbivá, a preto minimalizuje riziko vzniku alergií. Až 98 % žien uvádza dobrú až výbornú znášanlivosť. Neobsahuje mydlo, ale modernú čistiacu látku, preto málo pení a zároveň dôkladne čistí. Je jemne parfumovaný levanduľovou silicou.